Tripskate™

To sport który narodził się w Skandynawii pod koniec XVII wieku. Pierwszy klub został zawiązany 17 marca 1901 roku w Sztokholmie. Dziś zrzeszonych jest ponad 12 000 członków a w ostatnich latach w Szwecji sprzedano około 60 000 par łyżew. Jest to jeden z najbardziej popularnych sportów zimowych wśród społeczeństwa szwedzkiego. W największych zawodach łyżwiarskich Vikingarännet bierze udział jednorazowo ponad 5000 uczestników na trasie z Uppsali do centrum Sztokholmu. Trasę 90 kilometrów tegoroczny zwycięzca pokonał w czasie 2:56, co daje średnią prędkość ponad 30 km/h.

Najmłodszy uczestnik to 13 lat a najstarszy 75 więc Tripskate™ jest niemalże dla wszystkich grup wiekowych. Średnio wytrenowany łyżwiarz jeździ z prędkością 15-20 km/h przy bezwietrznej pogodzie. Jazda z wiatrem lub pod wiatr zwiększa lub zmiejsza prędkość w zależności od jego siły. Pokonanie długości maratonu nie stanowi większego problemu ze względu na bardzo niski opór ślizgowy łyżwy. Tripskate™ to sport umożliwiający szybkie poznanie terenów które są dostępne łódką lub kajakiem.

Jeżdżenie na Tripskate™ daje wspaniałe uczucie wolności i swobody w pokonywaniu nieznanych terenów z dala od zgiełku ulicznego i zatłoczonych ośrodków sportowych.

 

Tam gdzie oczy poniosą...

Tripskate™ jest wspaniałym sportem zimowym który pasuje dla wszystkich grup wiekowych. Pomiędzy łyżwami Tripskate™ które oferujemy znajdziecie modele które będą pasować dla wszystkich, począwszy od początkujących po tych co profesjonalnie uprawiają ten sport. Wszystkie modele są wyprodukowane z aluminium i szwedzkiej stali nierdzewnej. Użytkownik sam dobiera sobie zapięcia i resztę wyposażenia. Posiadane przez nas łyżwy do Tripskate™ są zawsze wyszlifowane i gotowe do użycia.
Witamy w raju dla łyżwiarzy Tripskate™

 

A oto kilka argumentów dla uprawiania tego sportu:

  • Olbrzymie wartości turystycznie poznawcze
  • Dający możliwości fizycznej rekreacji
  • Bezpieczny, nawet w ekstremalnych warunkach
2011 Skanpol - Tripskate. Powered by Marucha
Powered by Joomla 1.7 Templates